GHRP-6 jest iniekcyjnym peptydem , należącym do kategorii peptydy uwalniające hormon wzrostu użytkownika. Najczęstszym zastosowaniem tych peptydów jest chęć zwiększenia produkcji GH. Inne peptydy w tej kategorii obejmują GHRP-2, heksarelina i ipamorelin. W odniesieniu do wzrostu GH, wszystkie z nich działają podobnie, i nie ma potrzeby ich łączenia.

Głównym zastosowaniem GHRP-6, jest zwiększenie poziomu hormonu wzrostu, co również prowadzi do zwiększenia poziomu IGF-1. To wspomaga spalanie tłuszczu, a w niektórych przypadkach również przyrost mięśni. Generalnie, GHRP wykorzystywany jest jako alternatywny GH w użyciu i rzadko jest łączony z GH.

Powody, dla których sportowcy wolą GHRP-6 w stosunku do innych GHRP , jest jego wpływ na zwiększenie apetytu (który także może być wadą), a jego wartość wykazano w zmniejszaniu stanu zapalnego i wspomaga leczenie obrażeń ciała, zwłaszcza ścięgien.

Kiedy używać GHRP-6?

GHRP-6 najbardziej ogólnie stosowane jest do tych samych celów, co GH , ale mogą być używane tam, gdzie osoba preferuje pobudzanie własnego hormonu wzrostu , oraz wiąże się to z kosztami , GHRP-6 jest o wiele tańsze niż GH.

Zaletami peptydu jest to że mogą oddziaływać na nasze ciało w następujący sposób: zwiększone spalanie tłuszczu, poprawiają masę mięśniową, gdy jest używany w połączeniu ze sterydami anabolicznymi, dodatkowo kosmetycznie poprawia jakość skóry i gojenie się urazów.

Nie ma potrzeby stosowania GHRP w cyklu, a więc dlatego GHRP-6 może być stosowane, gdy jest uważane za użyteczne dla każdego z wyżej wymienionych powodów. Jednak, gdy wykorzystywany jest w cyklu lub innej kuracji, polecam ograniczyć dawkę do minimalnej.

Zwiększony efekt z połączenia GHRP-6 z GHRH.

GHRP-6, jest zdolny do indukowania dużych wzrostów wytwarzania hormonu wzrostu, stosowany sam, dana dawka wykazują znacznie większy efekt co GHRH (hormon uwalniający hormon wzrostu) ,peptyd jest przyjmowany w tym samym czasie. Alternatywnie, gdy połączymy GHRH z GHRP-6, to wystarczy połowa lub nawet 1/3 dawki GHRP-6, aby uzyskać taki sam wzrost wytwarzania hormonu wzrostu.

Z tego powodu, częstym wyborem jest łączenie GHRH z GHRP, ale doskonałe wyniki są często uzyskuje się bez tego. Korzystnym wyborem jest GHRH Mod GRF 1-29 (znany również jako CJC-1295 bez DAC).

Jak korzystać GHRP-6?

GHRP-6 najczęściej produkowane jest w małych fiolkach 5 mg, które powinny być przechowywane w lodówce. (Dopuszcza się jednak transport nie schłodzonych). Fiolkę rozcieńczamy w wodzie iniekcyjnej lub bakteriostatycznej. Na przykład, fiolka może być rozcieńczona w 2,5 ml wody, otrzymując roztwór 2 mg / ml (2000 ug / ml). Po dodaniu wody, fiolkę ponownie musimy przechowywać w lodówce.

Podczas dozowania, odpowiednią objętość pobieramy z fiolki (zazwyczaj) za pomocą strzykawki, w zależności od pożądanej dawki i stężenia preparatu. W powyższym przykładzie, 100 mcg dawka wymaga jedynie 0,05 ml, lub “5 IU” oznaczonej na strzykawce. A 300 mcg wymagałoby 0,15 ml, lub “15 IU”, które zostało umieszczone na strzykawce insulinowej.

Iniekcja może być podskórna, domięśniowa lub dożylna, zgodnie z preferencjami użytkownika.

Dawkowanie będzie zwykle wynosić co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej 3x / dzień dla uzyskania najlepszego efektu, peptyd należy przyjmować co najmniej 30-60 minut przed posiłkiem , dawka ogólnie będzie wynosić od 50-300 mikrogramów. Przy zastosowaniu GHRH wraz z GHRP-6, dawkowanie należy zmniejszyć do około 50-100 mcg na raz.

Chociaż nie ma wyraźnego terminu przydatności, roztwór GHRP-6 traci moc z czasem, jako ogólne wytyczne uważam że, fiolki należy zużyć w ciągu jednego miesiąca od otwarcia i rozrobienia.

Farmakologiczne klasy: mimetyczne greliny

GHRP-6 , jak i wszystkie GHRP są mimetykami greliny, hormonu wytwarzanego w komórkach żołądka na czczo. Greliny i mimetyki greliny , działają poprzez aktywację receptora greliny, zwanym również wydzielaniem receptora hormonu wzrostu (GHS-R1a). Podwyższony poziom greliny działa w kierunku zwiększenia poziomu hormonu wzrostu przez stymulację receptorów greliny w przysadce.

Wstrzyknięcie GHRP-6, GHRP stymuluje uwalnianie GH zasadniczo w taki sam sposób, jak wzniesienia na czczo indukowanego poziomu greliny.

Inne działania greliny i potencjalnie GHRP-6

Grelina spełnia wiele czynności w organizmie, oprócz stymulacji do uwalniania GH. Pobudza apetyt, jest kardio protekcyjne, pomaga chronić komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym, może zmniejszyć stan zapalny i wspomagania gojenie i może promować spalanie tłuszczu w mięśniach. Istnieje również pewien wpływ na wzrost produkcji kortyzolu poprzez wzrost ACTH oraz wzrost prolaktyny. Jednakże w przypadku gdy aktywność greliny jest porównywalny do tego, który zwykle występuje w czasie postu, wpływ na kortyzol i prolaktyne są również porównywalne do okresu kiedy jesteśmy na czczo.

Grelina , jak mi wiadomo nie została szeroko wykorzystana w farmaceutyce , jako ulepszacz niektórych leków. W przeciwieństwie do doświadczeń z GHRP , tu wiedza jest dość obszerna. GHRP-6 w wielu przypadkach okazało się skuteczne w leczeniu zapalenia ścięgien, ze względu na aktywność w stosunku do receptora greliny.

Ogólnie rzecz biorąc, od dawna powszechne jest przekonanie, że post może w wielu przypadkach zapewnić zdrowe skutki wykraczające poza zwykłą utratę tłuszczu. To spekulacyjnie możemy powiedzieć, że podwyższony poziom greliny może być jedną z głównych przyczyn takiego efektu ,jest to w pełni zgodne z literaturą naukową, że podwyższony poziom greliny może przynieść korzyści zdrowotne. Cyklicznie dawkowanie GHRP może przynajmniej częściowo zapewnić takie korzyści, zwłaszcza w odniesieniu do działania przeciwzapalnego i efektów uzdrawiających.

Istnieją wskazania w literaturze że grelina, działa w celu przechowywania tłuszczu , ale wydaje się to być tkankowo specyficzne, na przykład w wątrobie. W kulturystyce, w żadnym wypadku nie ma takiej praktyki. Zamiast tego, GHRP-6 jest skuteczne jako środek w redukcji, pod warunkiem, że spożycie pokarmu jest regulowana.

Ponieważ niektóre GHRP są równie skuteczne, jak inni w zwiększając GH ale różnią się wpływem na głód lub stymulacji ACTH, wydaje się prawdopodobne, że mogą istnieć różnice w receptorach greliny pomiędzy różnymi tkankami lub różnic w funkcję (na przykład z kofaktorów.) Jest to najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem GHRP-6 są skuteczne w stymulowaniu głodu i pomaga leczyć zapalenie ścięgna, natomiast GHRP-2 stymuluje głód mniej i mogą mieć mniejszą wartość dla uzdrowienia.
Czynniki zmniejszające skuteczność GHRP-6

W celu zwiększenia poziomu GH, GHRP-6 jest mniej skuteczna w obecności poziomów glukozy we krwi lub wysokiego poziomu somatostatyny, które wynikają z wysokiego poziomu IGF-1. Z tego względu, dla uzyskania najlepszego efektu GHRP-6 powinno być przeprowadzane podczas cukru we krwi jest stosunkowo niska, na przykład około 30-60 minut przed posiłkiem. GHRP-6, będzie mieć zmniejszone działanie GH jeśli są brane przez iniekcję, ponieważ zwiększa GH IGF-1. Jeżeli użytkowanie GH jest ograniczona do nie więcej niż około 14 IU tygodniowo, jednoczesne GHRP-6 Zastosowanie prawdopodobnie jeszcze wzrośnie GH nieco dalej, ale jeśli GH użycie jest większe niż to wtedy prawdopodobnych GHRP-6 zastrzyków nie będzie miało nic do rosnącej GH poziomy dalej.

Niski poziom tarczycy zmniejsza również skuteczność GHRP-6 i nieznacznie podwyższone poziomy tarczycy, takie jak w zakresie 50-200 ug / dzień, lub T4 12.5-50 mcg / dzień T3, może poprawić skuteczność. (Jeśli stosuje się T3, dawka powinna być podzielona na trzy dawki dziennie).
GHRP-6 i ginekomastii

Choć wątpię, że GHRP-6 używanie może powodować ginekomastię (ginekomastii), podwyższenie prolaktyny z GHRP-6 użytku może być problematyczne dla niektórych osób, które mają już ginekomastii, łącznie niewykryte ginekomastii który rozwinął się w okresie dojrzewania. Ipamorelin może być lepszym wyborem GHRP dla takich osób.
Wniosek

GHRP-6 może skutecznie zapewnić znaczne zwiększenie produkcji GH. To zazwyczaj podjęte 2-3 razy dziennie przez wstrzyknięcie w czasach, gdy poziom cukru we krwi nie jest podwyższony. Koszt jest na ogół umiarkowane. Jedyną wspólną potencjalny wpływ niekorzystne strona wzrosła głodu. Wspólne zastępcy obejmują GHRP-2, heksarelina, ipamorelin lub samego GH. GHRP-6 może także dostarczyć korzyści, które GH nie nastąpi, za pośrednictwem działania na receptor greliny w różnych tkankach organizmu.