IGF-1 jest tak po części hormonem polipeptydowym , który posiada taką samą strukturę i właściwości molekularne jak insulina. Czyli IGF w rzeczywistości oznacza czynnik wzrostu, i zaliczany jest do grupy insulino-podobnych. IGF-1 jest głównie odpowiedzialny za rozwój kości u ludzi w okresie dorastania , ale również wpływa na wzrost i naprawę mięśni u dorosłych. Syntetyczny IGF-1-LR3 czyli tzw”długi IGF” jest silniejszą wersją IGF-1. Został on chemicznie zmieniony a raczej powinniśmy powiedzieć „wzmocniony” , aby zapobiec dezaktywacji poprzez wiązanie białka IGF-1 we krwi. Skutkiem tego chemicznego „uszlachetnienia” jest dłuższy okres półtrwania , który wynosi około 20-30 godzin, a nie 20 minut jak w przypadku samego IGF , … Długi IGF jest o wiele bardziej skuteczny niż w wersji krótkiej.

IGF1-LR3 Co on takiego robi?

Co robi ? A to na czym bardzo nam zależy , zwłaszcza sportowcom , IGF-1 LR3 znacznie zwiększa masę mięśniową poprzez wzbudzanie stanu rozrostu mięśni (wzrost liczby nowych komórek mięśniowych) . Czy IGF1-LR3 jest lepszy od HGH ? Czy lepszy ciężko powiedzieć ale jest obowiązkowym połączeniem w cyklu , jeżeli zależy nam na szybkich efektach 🙂 Powodem jest to, że sam HGH powoduje wzrost poziomu IGF w wątrobie, następnie w mięśniach następuje praca IGF-LR3 który z kolei powoduje ich wzrost , a także budowę i regenerację włókien mięśniowych.

IGF1-LR3 jak już zdążyliśmy przeczytać jest długą wersją IGF-1, a jego aktywny potencjał to aż 20 godzin. Peptyd ten ma zdolność do stymulowania wzrostu komórek mięśniowych i pomaga w budowaniu nowych włókien . Stosowanie IGF1 w cyklu zapobiega utracie mięśni nawet podczas PCT.

W internecie znalazłem parę artykułów medycznych , które opisują testowanie długiego IGF1 na szczurach , i to co najbardziej mnie zainteresowało to :

“Szczury, którym był podawany IGF-1 i nic nie robiły, były większe i silniejsze niż szczury, które nie dostawały IGF-1, ale były aktywne fizycznie. Pozytywne efekty IGF-1 w badaniach zachęciły badaczy do dalszych testów , kontynuacja pokazała że przez kilka miesięcy po tym, jak szczurom wstrzymano podawanie dodatkowego hormonu, pokazało że szczury stopniowo traciły masę i siłę , natomiast szczury którym nie podawano hormonu natychmiast stracił wielkość i siłę, jak tylko zaprzestały ćwiczeń. ”

W innym badaniu włókna mięśniowe 27-miesięcznych szczurów – dla gryzoni jest to wiek starczy- kiedy został podany im IGF , nie wykazywały pogorszenia włókien mięśniowych, które wskazują, klasyczne i nieuniknione oznaki starzenia. Te szczury nie straciły żadnych włókien mięśniowych szybko skurcz – włókien odpowiedzialnych za moc i prędkość – i miał taką samą szybkość i moc wyjściowa, które mieli, gdy były w szóstym miesiącu życia.

Długi IGF czyli IGF1-LR3 dzięki modyfikacji chemicznej jest 2-3 krotne mocniejszy i ma około 10 razy dłuższy czas działania niż sam IGF1.

Ok , jest zwiększona moc, zwiększona retencji mięśni … co jeszcze?

Również zwiększa skuteczność cyklu anabolicznego, to z powodu bardzo wyjątkowej jakość IGF-1 LR3, działa na różne tkanki w celu zwiększenia ich wzrostu. IGF1 należy do rodziny ‘ “substancji znanych jako” czynniki wzrostu “. Cechą charakterystyczną jest to że, leki te posiadają wspólną zdolność do stymulacji podziału komórek, znanego jako mitozy i różnicowania komórek. Oznacza,to że ​​w przypadku IGF1, który nie działa na tkankę mięśniową będzie inicjować wzrost nowych włókien mięśniowych, a następnie nowych receptorów dla testosteronu. Wielu użytkowników na forach jednogłośnie stwierdziła, że ​​znacznie poprawia cykle sterydowe . Kolejną fajną sprawą jest zdolność do redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy unaczynienia .