Mając na uwadze to, iż jest to artykuł o produkcie Clomid to trzeba wiedzieć, iż jest on przeznaczony przede wszystkim w stosunku do osób początkujących, jeżeli chodzi o rozbudowę własnej masy mięśniowej. Preparat ten charakteryzuje się przede wszystkim, że przyczynia się w znacznym stopniu do pobudzania owulacji u kobiet. Odznacza się on również tym, iż w swoim składzie zawiera odpowiednią substancję czynną, której nazwa to nic innego, jak klomifen. Składnik ten przyczynia się w dużej mierze do stymulowania stymulowania uwalniania dwóch hormonów: hormonu folikulotropowego (FSH), ale również innego hurmonu, jakim jest hormon luteinizujący (lutropina, LH). Należy również zaznaczyć, iż oba te hormony w znaczący sposób przyczyniają się do zwiększenia szans na rozwój komórki jajowej, ale również i owulacji.

Czym jest preparat o nazwie Clomid?

Należy przede wszystkim powiedzieć, iż substancja ta jest niczym innym, jak swoistym syntetycznym estrogen wydawanym na podstawie recepty odpowiedniego lekarza specjalisty. Lek ten wydawany jest kobietom, które chcą poprawić swój obszar zdrowotny z zakresu rozwoju komórki jajowej, jak również i owulacji.  Trzeba też powiedzieć, iż sterydy anaboliczne, a przede wszystkim androgeny, przyczyniają się do powodowania niczego innego, jak swojego rodzaju inhibicji własnej produkcji testosteronu. W związku z tym, w sytuacji, kiedy kulturysta kończy cykl sterydowy, zaczyna występować w pełni naturalna produkcja testosteronu nie istnieje, aczkolwiek w takiej sytuacji jednocześnie poziom sterydów we krwi zmniejsza się. Trzeba w takiej sytuacji pamiętać, iż wtedy to po sobie współczynnik kataboliczny, do którego należy zaliczyć  stosunkowo wysoki poziom hormonów anabolicznych we krwi. Z kolei takiego działania skutkiem jest to, że ludzki  organizm zaczyna znajdować się w stanie katabolizm. A to z kolei przyczynia się w większości sytuacji do nabytej w czasie cyklu tkanki mięśniowej, która w ten sposób zostaje utracona.

W jakim momencie zaleca się rozpoczęcie stosowania preparatu Clomidu?

Otóż, jeżeli chodzi o zalecenia odnośnie zaczęcia stosowania preparatu Clomid to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że najbardziej właściwy czas rozpoczęcia podawania Clomidu zależy od dwóch kwestii, a mianowicie od: typu, jak również i cyklu stosowanych sterydów. Warto również dodać, iż różne tego typu substancje sterydowe charakteryzują się tym, iż wykazują całkowicie odmienne okresy półtrwania (chodzi więc o to, że wskazuje to w szczególności nic innego, jak na czas, w jakim ilość danej substancji zmniejsza się we krwi). I to właśnie dlatego zażywanie Clomidu musi zostać w pełni dopasowane właśnie od tego produktu.

Jak działa Clomid?

Jeżeli chodzi o kwestię działania tej substancji to należy powiedzieć przede wszystkim jedną kluczową kwestię, a mianowicie taką, iż preparat ten w doskonały sposób stymuluje nic innego, jak ludzkie podwzgórze. Dzięki temu istnieje możliwość mobilizowania w szczególności przednich płatów przysadki mózgowej (która nosi również inną nazwę, a mianowicie: hypophysis) do uwalniania hormonów gonadotropowych. Do grupy tych hormonów należy zaliczyć przede wszystkim zaliczyć nic innego jak: folikulotropina (FSH), jak również hormon luteinizujący (LH – jest hormon, którzy przyczynia się przede wszystkim do stymulacji komórek śródmiąższowych (ICSH)). Jeżeli chodzi o sam hormon FSH to trzeba powiedzieć, iż charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że pobudza jądra do produkcji większej ilości testosteronu, zaś LH stymuluje je do jego sekrecji. Oczywiście całkowity  mechanizm takiego sprzężenia zwrotnego nosi również jeszcze swoją drugą nazwę, bowiem jest także określany, jako nic innego, jak swoisty układ podwzgórze – przysadka – jądra ( HPTA – hypothalamic – pituitary – testes axis). Układ taki odznacza się tym, że w dużej mierze przyczynia się do wzrostu własnej produkcji testosteronu, ale również przyczynia się także do wzrostu jego poziomu we krwi. Wszystko dzieje się właśnie w taki sposób, aby móc w odpowiedni sposób częściowo zrekompensować zmniejszające się poziomy sterydów egzogenicznych. Takie działanie jest bardzo ważne, przede wszystkim po to, by w znaczący sposób zmniejszyć w szczególności po cyklową utratę masy mięśniowej.

Co należy zaliczyć do głównych przeciwwskazań odnoszących się do stosowania tego preparatu?

Otóż, jeżeli chodzi o główne przeciwwskazania odnoszące się do stosowania tego konkretnego preparatu to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, iż zaliczyć można tutaj takie aspekty jak: występowanie ciąży, występowanie okresu karmienia piersią, pojawienie się różnorodnych chorób nowotworowych, posiadanie różnorodnych problemów związanych z nieodpowiednim funkcjonowaniem wątroby, posiadanie różnorodnych problemów związanych z nieodpowiednim funkcjonowaniem serca, borykanie się z problemami zdrowotnymi związanymi z nieodpowiednim funkcjonowaniem nerek, jak również występowanie niedoczynności tarczy, bądź też występowanie problemów związanych z nieodpowiednim krążeniem krwi. Do pozostałych przeciwwskazań odnoszących się do stosowania tej substancji można zakwalifikować również takie kwestie jak: występowanie problemów z widzeniem, występowanie braku owulacji związanego z małą masą ciała, jak również uczulenie na jakikolwiek składnik tego preparatu. Należy również pamiętać, iż substancja ta musi być spożywana zgodnie z załączoną przez producenta ulotką i nie można pod żadnym pozorem przekraczać zalecanej dawki, ponieważ wtedy mogą pojawiać się niepożądane skutki uboczne.

Preparat ten w głównej mierze polecany osobom początkującym, ale nie jest powiedziane, że nie mogą z tej substancji korzystać również kulturyści, których cały cykl składał się wyłącznie z silnych androgenicznie sterydów. Należy jednak powiedzieć iż nie jest to aż tak w dużym stopniu konieczne w przypadku przyjmowania wcześniej środków słabych o działaniu dopingującym. Aczkolwiek w sytuacji, kiedy dane osoby przyjmowały jakiekolwiek sterydy, które prowadziły do bardzo dużych zmian w gospodarce hormonalnej, wtedy niezbędne będzie przyjmowanie preparatu, jakim jest nic innego, jak Clomidu. Trzeba również zaznaczyć przede wszystkim to, iż substancja ta jest przepisywana także kobietom, których celem jest w szczególności  o wiele większe zwiększenie swoich własnych szans na zajście w ciążę, ale również w stosunku do takiego grona kobiet, które zmagają się przede wszystkim z problemami związanymi z  owulacją, ale również różnorodnymi hormonami żeńskimi. Dlatego też, należy pamiętać przede wszystkim to, iż samo przyjmowanie, ale także cały cykl przyjmowania powinien być w pełni uzależniony od niczego innego, jak od zaleceń lekarza lub celu, w jakim stosuje się ten środek.

Preparat ten trzeba w pełnym stopniu dopasować do indywidualnych potrzeb każdej osoby, która decyduje się na jego stosowanie, jak również należy go w odpowiedni sposób dopasować również pod kątem stosowanych w danej chwili sterydów. Dzieje się tak, ponieważ poszczególne związki sterydowe wykazują się różnorodnymi okresami półtrwani. W związku z tym również ich metabolizowanie odbywają się z odmiennymi częstotliwościami, jak również w różnorodnych częstotliwościach. Dlatego też, preparat ten trzeba zawsze zażywać wyłącznie w odpowiednim czasie. W przypadku, jeżeli zostanie on zażyty zbyt wcześnie, to następstwem tego może być to, że poziom androgenów we krwi będzie znacząco zbyt wysoki, a to z kolei będzie następstwem tego, że nie wywoła żadnych efektów. Dlatego podsumowując należy zaznaczyć, iż zażycie tego preparatu  zbyt późno może w dużej mierze przyczynić się przede wszystkim do utraty przyrostu. I to właśnie dzięki takiemu działaniu będziemy mieli odpowiednią możliwość, aby w pełni utrzymać dobry stan stacjonarny w krwiobiegu, ale również będziemy mogli w odpowiedni sposób normalizować wydzielanie własnych hormonów. Trzeba więc pamiętać, aby wszystkie dawki zażywać w sposób umiejętny i bezpieczny, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że w naszym organizmie nie wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne.