Czy sterydy działają skutecznie i szybko ?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ istnieje wiele grup anabolików/sterydów, a każda grupa ma nieco inny efekt, szybciej i wolniej itd. Najlepiej więc podzielić to na podgrupy: sterydy w tabletkach i sterydy w zastrzykach.

Sterydy w kapsułkach

Zdecydowana większość tabletek będzie najszybciej działającymi sterydami, ponieważ szybko dostaną się do naszego krwiobiegu i nawet w tym samym dniu, w którym zaczęliśmy je przyjmować, zaczęliśmy odczuwać ich efekty, takie jak:

Clenbuterol-Większość osób odczuje efekt po 15 minutach spożycia, więc jest to bardzo szybkie.

Anapolon- podany 20 minut przed treningiem zauważymy to podczas treningu, więc też działa bardzo szybko, ale w zupełnie inny sposób.

Metanabol jego działanie można zauważyć już po kilku dniach.

Winstrol-Tutaj trzeba czekać tydzień na pierwsze odczucie akcji, czasem nawet dwa tygodnie.

Sterydy podawana igłą

Testosteron Iso to najszybsza forma testosteronu. Działa tego samego dnia, Jeśli trenujesz tego samego dnia, efekt będzie bardzo oczywisty. Wadą jest to, że musisz go brać przynajmniej raz dziennie.

Anapolon i metanabol w zastrzykach działają od razu pierwszego dnia i trudno je znaleźć na rynku, ale warto spróbować, bo są bardzo dobrymi środkami. Środek wspomagający testosteron- Można to odczuć już po 2-4 dniach, więc szybko wystarczy raz na 2 dni.

Trenbolon Acetate-Czas działania zbliżony do prop testosteronu, ale tylko 10 razy silniejszy! Oczywiście ma to swoje konsekwencje, o których przeczytacie w innym artykule.

Testosteron enan/cypio/susta– pierwsze odczucie pojawia się po około 2-3 tygodniach, więc trzeba chwilę poczekać, ale wystarczy około 5 dni zastrzyku.

Boldenone/Deka to środki, których efektów można się spodziewać do około 5 tygodni, jednak z góry zakłada się, że należy je przyjmować przynajmniej w ciągu 16-20 tygodniowego cyklu.

Undekanian testosteronu: ester testosteronu o najdłuższym uwalnianiu, w rzeczywistości możemy poczekać miesiąc-dwa miesiące, a niektórzy nawet trzy miesiące, aby zobaczyć jego efekty! Ma jednak swoje ogromne zalety, biorąc go co 5-6 tygodni. Ma też ogromną wadę, jest trudno dostępny i bardzo drogi.

Podsumowując

To tylko kilka przykładów środków i ich szybkości działania. Nie ma reguły, które środki są różne i jest inny problem. Zwykle ludzie biorą 2-3-5-6 różnych leków na raz w cyklu. który steryd uruchamia, ponieważ nakładają się na siebie, a ich prawidłowy wybór da efekt synergiczny. Każdy jest inny i tak definiuje się wpływ dziedziczności na szybkość działania sterydów na kogo. Bo zupełnie innym pytaniem jest to, że jeśli ktoś jest mezomorfikiem z zerową krwią, albo ektomorfikiem to niestety nie oszukujemy genetyki, która we wszystkim jest bardzo ważna.

Należy także zwrócić uwagę na to że sterydy anaboliczne nie są dla każdego.

Sterydy są nadal bardzo popularne wśród entuzjastów fitnessu. Zazwyczaj ci „kulturyści” nie uważają, że przyjmowanie sterydów ma wiele poważnych skutków ubocznych Od wielu lat sterydy stanowią problem nie tylko na siłowni. Agresja, zmiany skórne i niepłodność to tylko niektóre skutki uboczne przyjmowania leków anabolicznych. Nasz artykuł dedykujemy nie tylko młodym ludziom, którzy marzą o sile, sylwetce i sukcesie Mariusza Pudzianowskiego, ale także rodzicom, którzy chętnie zgadzają się, że dorastające dzieci korzystają z różnych „zestawów witaminowych” wspierających ich rozwój. W rzeczywistości zazwyczaj zawierają duże dawki hormonów, głównie testosteronu. Szerokie pochwały dla dużych mięśni, siły i wytrzymałości skłoniły coraz więcej osób do zwracania uwagi na swoją kondycję fizyczną. Gdyby nie sterydy anaboliczne, które chcą ćwiczyć na siłowni bez ciężkiej pracy, byłby to godny pochwały trend. Niestety są coraz młodsi, a średnia wieku wynosi 18-25 lat.

Czym są sterydy?

Znaczenie terminu „steroid” zmienia się w zależności od kontekstu, w jakim jest używany. Steroidy obejmują również cholesterol, witaminę D, kwasy żółciowe, hormony płciowe i hormony kory nadnerczy. W sensie medycznym termin „steroid” obejmuje leki oparte na różnych kortykosteroidach. Z kolei w stymulacjach sportowych sterydy rozumiane są jako grupa związków, które mają zdolność kontrolowania anabolizmu organizmu, a fachowo nazywane są sterydami anabolicznymi. Kortykosteroidy są stosowane w wielu dziedzinach medycyny. Najczęściej spotykane są w dermatologii, alergologii, reumatologii i neurologii. Leki te można otrzymać wyłącznie na receptę, dlatego ich stosowanie jest monitorowane przez lekarza. Inaczej wygląda sytuacja ze sterydami anabolicznymi, ponieważ są one łatwo dostępne, a skutki nadużywania są bardzo niebezpieczne.

Sterydy powszechnie kojarzy się z substancją mającą za zadanie zwiększać objętość mięśni. Znajdują jednak szerokie zastosowanie w leczeniu wielu chorób nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt.

Pod koniec lat 40. niektórzy próbowali zastosować właściwości sterydów pacjentom, którzy byli wyjątkowo zmęczeni. Uważa się, że przyjmowanie naturalnych sterydów anabolicznych zwiększy masę mięśniową pacjentów i poprawi ich apetyt, okazuje się jednak, że skutki uboczne są znacznie poważniejsze niż choroba. Próba podania sterydów osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania i mająca nadzieję na zwiększenie apetytu i szybsze przybieranie na wadze nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Zrezygnowano z idei terapii sterydami anabolicznymi. Wyjątkiem jest jednak testosteron. Służy do przyspieszenia rozwoju seksualnego chłopców, a rozwój seksualny chłopców na pewno zostanie opóźniony. Czasami ten hormon jest również stosowany w nowotworach niszczących kości, takich jak szpiczak. To samo dotyczy zaburzenia tempa wzrostu dzieci. Ponieważ sterydy anaboliczne, zwłaszcza testosteron, poprawiają nastrój, coraz częściej uważa się, że ich stosowanie u nieuleczalnie chorych pacjentów może poprawić ich jakość życia.

Mięśnie głównie rosną kiedy śpimy!

W celu szybkiego osiągnięcia pożądanych rezultatów, masy i siły mięśniowej coraz więcej osób decyduje się na stosowanie sterydów anabolicznych nie zdając sobie sprawy z tego, jaki wpływ będą one miały na organizm. Problem ten dotyczy coraz młodszych osób i nadal rośnie w zastraszającym tempie. . Większość osób stosujących ten „dopalacz” twierdzi, że zna zasady stosowania oraz, że wszystkie preparaty stosuje się ostrożnie i nie będą miały negatywnego wpływu na ich organizm. Jednak „syntetyczne metabolity” nigdy nie zostaną zignorowane w ludzkim ciele, ale pozostawią na nich ślady.

Kiedy nie widać efektu po chwili na siłownię, łatwo jest pójść na skróty i pomóc sobie sterydami anabolicznymi. Jednak niezależnie od tego, czy bierzesz pigułki, czy zastrzyki, stanowią one realne ryzyko, ponieważ dostają się do komórek mięśniowych przez krew i tam wchodzą w interakcję z DNA. Gdy hormony dostaną się do krwiobiegu, wpływają na każdą część ciała – od jąder po mózg. Chociaż naturalne wydzielanie testosteronu można porównać do ciągłego strumienia, sztuczne jego uzupełnianie jest jak wkładanie materiału wybuchowego do rzeki w tamie. “Testosteron zwiększa potencjał anaboliczny mięśni, przez co są one większe niż zapisane w genach” – powiedział profesor. Greg White z Centrum Zdrowia i Wydajności Człowieka. Zamiast „teścia” profesor zaleca wczesne pójście spać – mięśnie są ćwiczone głównie w nocy.

Pamiętaj, że stosowanie sterydów to rozwiązanie krótkoterminowe. Tak, po zażyciu sterydów twoja waga i siła fizyczna gwałtownie wzrosną. Ale efekt będzie trwał tylko trochę dłużej niż „zabieg” Bezpieczniejszym sposobem na przybranie na wadze jest spożywanie orzechów brazylijskich. Zawarty w nich tłuszcz i selen w naturalny sposób zwiększą Twoją własną produkcję testosteronu. Pamiętaj, że stosowanie sterydów to rozwiązanie krótkoterminowe. Tak, po zażyciu sterydów twoja waga i siła fizyczna gwałtownie wzrosną. Ale efekt będzie trwał dłużej niż „leczenie”. Gdy przestaniesz brać sterydy, twoje mięśnie zaczną się kurczyć. Niestety to uszkodzenie będzie trwało dłużej. Zmniejszy się Twoja naturalna sekrecja hormonów, szybciej się zmęczysz, obniży się Twoje libido i nastrój.